تولید دو دستگاه کاملا بومی با فناوری هوش مصنوعی


مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: فناوران این شرکت موفق به تولید دو دستگاه کاملا ایرانی شدند که بر پایه هوش مصنوعی است.

 

حسین توحیدی با اشاره به دو محصولی که در این شرکت به تولید رسیده است گفت : دوربین پلاک خوان embedded یک سخت افزار جامع و واحد دارای دوربین های رنگی و  IR، بخش الکترونیکی با قابلیت های پردازش تصویر، کنترلی، پاوری و نیز سیستم نورپردازی ویژه تصویربرداری از پلاک است که فرایند کامل پلاک خوانی منفردا به کمک آن صورت می‌پذیرد.

تنها پیش نیاز این سیستم، تامین تغذیه الکتریکی و خروجی آن پلاک و تصویر خودرو های عبوری است. این محصول مناسب تمام ماموریت های ترافیکی از جمله ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف چراغ قرمز، پلاک خوانی، استفاده برای طرح و ثبت ترددهای پارکینگی است.

تولید دو دستگاه کاملا بومی با فناوری هوش مصنوعی

مدیر عامل این  شرکت دانش بنیان در ادامه درباره محصول سورترهای سورچین اظهار کرد: سورتر محصولات کشاورزی یک سامانه هوشمند صنعتی با مشخصات مناسب جهت جداسازی و یکنواخت کردن محصولات کشاورزی( انواع دانه ها) است. در این سورتر، دانه ها توسط یک فیدر  روی کانوایر پخش گردیده و در انتهای مسیر با سرعت بالا از کانوایر رها می‌شوند. هنگامی که دانه‌ها در هوا معلق می‌شوند، از مقابل پرژکتورها، دوربین ها و سایر سنسورها عبور کرده و از وجود هر دانه چندین تصویر و دیتا تهیه می‌شود.

هوش مصنوعی و پردازش تصویر دستگاه سورتر هر یک از دانه ها را بر اساس ویژگی های اندازه، شکل، رنگ و ریخت شناسی مانند شکستگی که کاربر در نرم افزار تنظیم کرده در دو دسته خوب یا بد طبقه بندی کرده و دانه های معلق از مقابل یک خط متشکل از چند ده نازل هوای فشرده که به تفکیک کنترل پذیر هستند عبور می‌کنند. نازل ها جداگانه از پردازشگر سیستم فرمان گرفته و دانه های رد شده را از مسیر اصلی خارج می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

اخبارتولیدات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.